ESCAPELLE (levonorgestreel),

raseduse erakorraline vältimine 72 tunni jooksul

pärast kaitsmata suguühet või pärast rasestumisvastase meetodi ebaõnnestumist

Mille poolest on Escapelle® (levonorgestreel) unikaalne?

Escapelle® (levonorgestreel) on kasutusel kui raseduse vältimise vahend eriolukordades – aitab ära hoida soovimatut rasedust, kui tablett sisse võtta ettenähtud kuni 72 tunni (3 ööpäeva) jooksul peale kaitsmata vahekorda või kasutatud meetodi ebaõnnestumist. Tablett sisaldab vaid ühte hormonaalset toimeainet – levonorgestreeli. Uuringud on näidanud, et õigeaegse manustamise korral on levonorgestreeli efektiivsus soovimatu raseduse ärahoidmisel 84%.
Seda tüüpi hädaabi-pill on olnud kasutusel miljonite naiste poolt alates aastast 1980.
Escapelle® (levonorgestreel) on mitmetes riikides, ka Eestis, müügil apteekides käsimüügiravimina.

Kas Escapelle® (levonorgestreel) on “abordi-pill”?

Ei, seda kindlasti mitte. Hädaabi-pill ja abordi-pill on täiesti kaks erineva toimemehhanismiga ravimit.
Escapelle® (levonorgestreel) on hädaabi-pill, “järgmise päeva pill” või SOS-pill, mis sisaldab tavapärast naissuguhormooni – levonorgestreeli (sünteetiline progestiin). Hormoon levonorgestreel pärsib või lükkab edasi ovulatsiooni (ehk munaraku eraldumist munasarjast), takistab emakakaela limakorgi tihendamise teel munaraku viljastumist ning muudab emaka limaskesta õhukeseks. Seetõttu pole areneval embrüol võimalik emaka külge pesastuda väljudes menstruatsiooni käigus. Hädaabi-pillid ei toimi, kui embrüo kinnitumine emakaseinale (pesastumine) on juba alanud .
Hädaabi-pillid on Eestis käsimüügiravimid ja saadaval apteegis retseptita.

Abordi-pilli kasutatakse raseduse medikamentoosseks katkestamiseks ja seda võib määrata arst vaid vastavas riigis kehtivatele seadustele ja määrustele. Tegemist on nn antihormooniga, mis blokeerib hormooni progesteroon toimeid, mida on vaja raseduse jätkamiseks. Abordi-pillid on retseptiravimid ja nende kasutamine toimub kindlasti arsti / günekoloogi järelvalve all.
Medikamentoosse meetodiga võib rasedust katkestada, kui see ei ole kestnud kauem kui 63 päeva (9 nädalat), arvestatuna viimase menstruatsiooni alguskuupäevast.

X