ESCAPELLE (levonorgestreel),

raseduse erakorraline vältimine 72 tunni jooksul

pärast kaitsmata suguühet või pärast rasestumisvastase meetodi ebaõnnestumist

Kuidas võtta Escapelle® (levonorgestreel)?

Kas pean ootama hädaabi-pilli võtmisega 72 tundi?

Kindlasti mitte! Mida varem pärast kaitsmata seksuaalvahekorda Escapelle®i (levonorgestreel) võtta, seda suurem on selle efektiivsus. Paljud nimetavad hädaabi-pille ka “järgmise hommiku pillideks”, mis aga ei tähenda seda, et tableti manustamisega peab ootama järgmise päevani. Tablett toimib seda tõhusamalt, mida kiiremini see 72 tunni jooksul pärast kaitsmata vahekorda manustada.

Kuidas võtta Escapelle®i (levonorgestreel)?

Escapelle®i (levonorgestreel) karbis on 1 tablett (1,5mg levonorgestreeli). Tablett tuleb sisse võtta niipea, kui võimalik, kuid mitte hiljem, kui 72 tundi peale kaitsmata seksuaalvahekorda või kasutatud rasestumisvastase meetodi ebaõnnestumist.

Mida varem hädaabi-pill sisse võtta, seda suurem on ennetatud raseduste protsent. Uuringud on tõestanud, et levonorgestreeli manustamisel kuni 72 tunni jooksul pärast kaitsmata vahekorda hoiab ära keskmiselt 84% oodatavatest rasedustest.

Kui sageli tohib Escapelle®i (levonorgestreel) võtta?

Escapelle® (levonorgestreel) on suukaudne rasestumisvastane vahend raseduse vältimiseks eriolukordades. Tabletti võib võtta ükskõik millal menstruaaltsükli jooksul, kuid mitte sagedamini kui 1 tablett ühes menstruaaltsüklis – korduv hädaabi-pilli manustamine sama menstruaaltsükli jooksul ei ole soovitatav, kuna see võib esile kutsuda tsüklihäireid. Rohkem kui ühe tableti sissevõtmine korraga ei paranda ravimi efektiivsust.
Hädaabi-pill on juhuslik kontratseptsiooni meetod ja ei asenda mingil juhul regulaarset rasestumisvastast meetodit. Põhjalikumat informatsiooni regulaarsete rasestumisvastaste meetodite kohta küsi oma arstilt.

How to take ESCAPELLE?

Rasedus ja hädaabi-pill?

Escapelle®i (levonorgestreel) ei kasutata juhul, kui olete juba rase. Ravim ei katkesta tekkinud rasedust.
Juhul, kui peale hädaabi-pilli õiget manustamist rasestumine ikkagi toimub, ei ole uuringutele vastavalt teada, et ravimi koostisosad oleksid avaldanud kahjulikku mõju lootele.

Levonorgestreel eritub rinnapiima ja vähendab selle hulka. Kuigi see ei ole lapsele ohtlik, ei ole soovitatav rinnaga toitmise ajal Escapelle®i (levonorgestreel) kasutada. Kui selleks on aga siiski vajadus, tuleks tablett sisse võtta kohe peale rinnaga toitmist – sel moel väheneb toimeaine hulk rinnapiimas.

Mida teha, kui tekib iiveldus või oksendamine?

Nagu kõik ravimid, võib ka Escapelle® (levonorgestreel) põhjustada kõrvaltoimeid, kuigi kõigil neid ei teki. Iiveldust ja oksendamist esineb ligikaudu 1 kasutajal 100-st. Kui oksendamine tekib kolme tunni jooksul pärast tableti võtmist, peab kohe võtma uue tableti.

Kuidas aru saada, et hädaabi-pill toimis?

Kui tavapärasel, oodatud ajal, algab normaalne menstruatsioon võib eeldada, et te pole rase. Kui aga siiski tekivad mingid kahtlused võimaliku raseduse osas, pöörduge kindlasti oma arsti poole.

Millal peab pöörduma arsti poole?

  • Kui menstruatsiooni algus viibib enam kui 5 päeva või esineb ebatavaline vereeritus.
  • Kui on kahtlus rasedusele.
  • Kui esineb ebamäärast või äkilist valu alakõhu- või vaagnaelundite piirkonnas.
  • Kui ükskõik milline võimalikest kõrvaltoimetest ei leevendu mõne päeva jooksul.

Seotud teemad

KKK

Leia lähim apteek

X