ESCAPELLE (levonorgestreel),

raseduse erakorraline vältimine 72 tunni jooksul

pärast kaitsmata suguühet või pärast rasestumisvastase meetodi ebaõnnestumist

Kuidas Escapelle® (levonorgestreel) toimib?

Escapelle® (levonorgestreel) sisaldab toimeainet levonorgestreeli, mida kasutatakse igapäevaselt võetavates rasestumisvastastes vahendites.
Escapelle® (levonorgestreel) aitab ära hoida soovimatut rasedust takistades munaraku eraldumist munasarjast (hoiab ära ovulatsiooni), munaraku viljastumist ning viljastatud munaraku emakaseinale kinnistumist.
Tabletti võib kasutada ükskõik millal menstruaaltsükli jooksul, kuid kindlasti mitte sagedamini kui 1 tablett ühes menstruaaltsüklis, et vältida võimalikke menstruaaltsüklli häireid.
Pärast Escapelle® (levonorgestreel) tableti manustamist on kuni järgmise menstruatsiooniperioodi alguseni soovitatav kasutada mõnda barjäärimeetodit (kondoom, spermitsiid, pessaar). Escapelle® (levonorgestreel) manustamine ei ole vastunäidustuseks regulaarse hormonaalse rasestumisvastase vahendi kasutamise jätkamisele.

How does ESCAPELLE work?

Nagu kõik ravimid, võib ka Escapelle® (levonorgestreel) põhjustada kõrvaltoimeid – võivad tekkida menstruaaltsükli häired, ebaregulaarne veritsus või määrimine. Samuti võib esineda iiveldust, oksendamist, pea- või kõhuvalu, rindade hellust, väsimust. Nimetatud kõrvaltoimed peaksid leevenduma mõne päeva jooksul.
Kui järgmise menstruatsiooni algus hilineb üle 5 päeva või kulgeb erinevalt tavapärasest või kahtlustad rasedust, tuleb pöörduda oma arsti poole.

Seotud teemad

KKK

X